Tanie rozmowy z członkami rodziny

Tanie rozmowy
Tanie rozmowy

Współczesna konkurencja na rynku usług telekomunikacyjnych wymusza na podmiotach działających w branży radykalne uatrakcyjnianie oferty. Dotyczy to w szczególności telefonii komórkowej. Firmy oferujące taką łączność posiadają w ofercie różnorodne pakiety, dzięki którym ceny są przystępniejsze, a możliwość kontaktu z ludźmi – większa. Oczywiście owo uatrakcyjnianie oferty wynika nie tylko (choć głównie) z rosnącej konkurencji. Innym powodem jest fakt, że oczekiwania konsumentów także rosną. Jako przykład uatrakcyjniania oferty na rozmowy w obszarze telefonii komórkowej można podać niskie koszty połączeń do członków rodziny.

Przed przedstawieniem, jak konkretnie to może wyglądać, warto zaznaczyć, że tanie rozmowy z członkami rodziny są bardzo opłacalne zarówno dla operatora telefonii komórkowej, jak i dla klienta. Jest to spowodowane faktem, że prawie każdy klient ma członka rodziny, z którym pragnie regularnie się kontaktować. Wówczas niskie ceny tych połączeń są na wagę złota i pomagają przyciągać klienta do firmy.

Tanie rozmowy z członkami rodziny można oferować na dwa podstawowe sposoby. Po pierwsze może to być oferowane w ramach abonamentu, który zawiera w sobie odrębne ceny rozmów do członków rodziny oraz odrębne do wszystkich innych osób. Oczywiście numery członków rodziny muszą być wyszczególnione, aby uruchomić usługę prawidłowo. Stawka połączeń do członków rodziny jest wówczas na tyle atrakcyjna, że warto posiadać taki abonament choćby dla tej jednej usługi.

Drugim sposobem, aby prowadzić tanie rozmowy z członkami rodziny przez telefon komórkowy jest wykupienie opcji telefonu na kartę lub tzn. miks, tzn. połączenie usług abonamentowych z usługami na kartę. Tutaj także mogą być wyszczególnione numery do członków rodziny, dzięki czemu koszty połączeń do tych numerów będą niższe.

Co ważne, aby owe niskie koszty obejmowały właśnie członków rodziny, cała rodzina musi zdecydować się na jedną ofertę. W przeciwnym razie owe wyszczególnione numery będą mogły być również inne, choć oczywiście z reguły nie będą to koszty tak niskie, jak w przypadku oferty stworzonej właśnie dla rodzin.